רשלנות רפואית בניתוח ילדים

רבים מהמקרים של רשלנות רפואית בניתוח ילדים נגרמים באופן טבעי בשל איכות הניתוח והרופא שביצע אותו, מה שהוביל בסופו של דבר לנזקי גוף של הילד המטופל.

טיפים מקצועיים להתנהלות מול המוסד הרפואי בו נגרם הנזק לילדכם : 

מרשלנות רפואית בניתוח ילדיםתי זה עלול לקרות :

  1. מצבים בהם הניתוח נכשל מסיבות לא סבירות.
  2. נגרם עיכוב בלתי סביר בביצוע הניתוח.
  3. הושאר גוף זר בגופו של הילד המנותח וכדומה.

כשהורים לילד פגוע מגישים תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח ילדים, עליהם להוכיח בראש וראשונה כי הרופא שגרם לרשלנות לא נהג כפי שהיה נוהג הרופא סביר, כלומר לא נקט במיומנות הנדרשות ממנו או לחילופין לא שמר על כל אמצעי הזהירות שהיו מצופים ממנו כרופא מקצועי, נבון וכשיר.

הפסיקה קובעת עוד, שהרופא חייב להסתמך בכל טיפול על הידע העדכני ביותר ועל הספרות המקצועית הקיימת בתחום רפואת הילדים, יחד עם הניסיון שרכש עד אותו מקרה, בהתאם למה שהיה מקובל באותו זמן בעולם הרפואה.

בנוסף מוטל על ההורים להוכיח כי נזקיו של הילד נגרמו כתוצאה מאותה רשלנות, כלומר שאלמלא אותה רשלנות סביר להניח שהילד לא היה נפגע. מה שנקרא בז’רגון המקצועי הקשר הסיבתי.

סוגיה חשובה שנידונה לא אחת בבית המשפט בעקבות מקרים של רשלנות רפואית בניתוח ילדים, היא שאלת הסכמתם של ההורים שילדם המנותח יעבור את ההליך הכירורגי. מה שנקרא בז’רגון המקצועי הסכמה מדעת.

עניין ההסכמה מדעת בא למנוע מצבים של רשלנות באבחון או ניתוחים מיותרים.

הסכמת ההורים שילדם המנותח יעבור את הניתוח מתבטאת בחתימתם על טופס הסכמה מדעת לניתוח וכן בכך שהוסברו להם כל הסיכונים הכרוכים באותו ניתוח והובאו בפניהם אלטרנטיבות או אפשרויות טיפוליות אחרות מלבד הניתוח המדובר.

למידע נוסף מושגים במשפט ורפואה נזקי גוף

חשוב שתדעו: אם הרופא ביצע את הניתוח בילדכם אך לא דאג לבצע את הפעולות שהזכרנו מעלה אתם רשאים להגיש נגדו תביעה בגין רשלנות רפואית.

גם אם הניתוח שבוצע בילד הצליח בסופו של דבר והטיפול בו שיפר את מצבו או אפילו פתר לגמרי בעיה ממנה הוא סבל, עדין רופא חייב לוודא כי קוימה החובה של הסכמה מדעת לביצוע הטיפול מצד הורי הילד המטופל. אם לא, זהו מקרה מוחלט וחד משמעי של רשלנות רפואית הסכמה מדעת .

Education concept: Painted blue text Helpful Tips on Digital Paper background with Scheme Of Hand Drawn Education Icons, 3d render

איך אני יכולה לעזור לך עכשיו ?

עו”ד אודליה סולברג המתמחה בהגשת תביעות רשלנות רפואית בניתוח ילדים, צברה במהלך השנים ניסיון רב וידע מקצועי רב בכל מה שקשור לתביעות רשלנות רפואית הקשורות לנסיבות שהובילו לנזקים הנטענים שנגרמו כתוצאה מניתוח ילדים,

לעו”ד סולברג ידע רב בכל הקשור להליכים הרפואיים השונים הנערכים ולמהלך הפרוצדורות הרפואיות בבצוע ניתוחי ילדים ולהשלכות השונות שלהם, וכן ניסיון רב בתיעוד המידע הרפואי הנ”ל והפיכתו לתביעה משפטי.

עו”ד סולברג הצליחה להשיג עבור לא מעט הורים פיצוי כספי שיהיה מעין נחמה עבור הסבל והמצוקות שנגרמו להם ולילדם בשל הניתוח הכושל של ילדם.

אז גם אם אתם רק חושדים כי הרופא התרשל בעבודתו במהלך ביצוע הניתוח בילד שלכם אל תחששו, כל שעליכם לעשות הוא להגיע אלינו לייעוץ ראשוני שבו תוכלו לשמוע חוות דעת של מי שבאמת מבין עניין בנושא של רשלנות רפואית.

Watch and money on scales isolated on white background. 3d illustration.

 

מחפש זכויות כלכליות לילדך בעל הצרכים המיוחדים ? אין זמן ! 

להורדת מדריך הזכויות הכלכליות במתנה כל הסודות שלא ידעת

לחץ כאן

 

אם הנושא מעניין אתכם ואתם סבורים שהוא יכול לעזור לחבר שלכם, שתפו אותו !

המידע באתר זה הוא כללי וראשוני בלבד ואינו מיועד בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי וכיוצ”ב ו/או כתחליף ליעוץ משפטי וכיוצ”ב לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם ונכונותם עלולה להשתנות מעת.