רשלנות רפואית באבחון ילדים

אין ספק כי בעולם הרפואה מקרי רשלנות רפואית שקורים במהלך אבחון ילדים הם מהמקרים המפחידים ביותר שיש. עבור כל אדם כמעט במיוחד הורים, הרופאים הם אנשי מקצוע בעלי מעמד מיוחד ונשגב, כאלו שלא יכולים לטעות. אבל לצערנו, הם כן טועים. אחד הסוגים הנפוצים ביותר של טעויות כאלו הוא רשלנות רפואית באבחון ילדים, כלומר, טעות שקרתה עוד לפני שהטיפול בבעיה של הילד שלכם שהתלוננתם עליה בכלל התחילה.

רשלנות רפואית באבחון ילדים

 

טיפים מקצועיים להתנהלות מול הגורם הרפואי שלא אבחן כראוי את ילדכם : 

מקרים שנכנסים להגדרת רשלנות באבחון ילדים יכולה להתרחש בסיטואציות רבות.

הנתונים מדברים בעד עצמם.
להלן חלק מהסיטואציות שניתן להגדיר כאבחון ילדים שגוי :

 

  1. איחור באבחון ילדים של הילד.
  2. התעלמות מתלונות של ההורים או של הילד המטופל.
  3.  הפניית ההורים והילד לטיפול לא נכון או למטפל לא מתאים.
  4.  אספקת מרשמי תרופות שאינן מתאימות ו / או במינון שאינו מתאים.
  5.  אבחנה לא נכונה של מחלת הילד.

לעתים ההורים מוצאים את עצמם אוחזים בדוחות של רופאים מטפלים ילדים ונוירולוגים שבהם לא מצוינת כלל מה האבחנה של ילדם.  

טיפים אדל 4

 

איך הבעיה משפיעה עליך ועל המשפחה שלך ?

 

למידע נוסף מושגים במשפט ורפואה נזקי גוף

למה יש צורך בהגדרת רשלנות רפואית באבחון ילדים ?

כל המקרים שצוינו קודם ועוד מקרים רבים אחרים, פרטניים וספציפיים, יכולים להיכנס תחת ההגדרה של רשלנות באבחון. והחשיבות בהגדרה הזו היא לא רק בהוכחה שהרופא טעה. ברבים מהמקרים, רשלנות באבחון לקוי של מחלתו של הילד עלולה לגרום לנזקי גוף קשים של הילד ואף חמורים ממה שהיו אמורים להיות ועל זה אתם וילדכם ראויים לקבל פיצויים.

ילדים נפגעי רשלנות באבחון שגוי של מחלות זכאים למלוא הפיצויים

על מנת להיות זכאיים למלוא הפיצויים הנכם זקוקים לאדם מקצועי עם ידע ומיומנויות בין אישיות, שיוכל לסייע לכם לקבל את הפיצוי המלא. במקרים רבים הילד שנפגע לצערנו לא זכה לפיצויים שהיה אמור לקבל, משום שהמקרה שלו לא טופל כראוי למשל :

  1.  נשכחו מסמכים חשובים.
  2. היה קושי להוכיח את סיבת הרשלנות את הנזק הכולל שנגרם לו או את הקשר ביניהם.

כדי שזה לא יקרה גם לכם, אתם זקוקים לעזרה מקצועית מטעם עורך דין רשלנות רפואית באבחון שגוי מחלות ילדים.

הוכחת רשלנות רפואית באבחון שגוי של מחלות ילדים

עד כמה שזה עשוי להישמע מוזר, זהו החלק המאתגר ביותר בתביעת הפיצויים. החוק מדבר על רשלנות רפואית וגם על רשלנות באבחון, שזהו תחום מורכב מאוד. לכן רק איש מקצוע מומחה בתחום, כמו עורך דין רשלנות רפואית המתמחה בסוג כזה של מקרים, יוכל להוכיח את מקרה הרשלנות על כל היבטיה.

קבלת חוות דעת רפואית מקצועית לגבי רשלנות באבחון

חלק זה הוא בלתי נפרד מהתביעה ואין ספק כי אין חשוב ממנו. כחלק מהתהליך של הגשת התביעה, יש צורך להשיג חוות דעת רפואיות פרטיות מרופא מומחה לתחום ה רשלנות הרפואית באבחון שגוי מחלות ילדים וכן מרופא מומחה שיוכל להעריך את מידת הנזק שנגרמה לילד כתוצאה מאותו אבחון שגוי של מחלתו.

אם הרופאים המומחים אכן ייקבעו בחוות דעתם כי אכן נגרמה רשלנות רפואית וניתן לקשור אותה ישירות לנזק שנגרם לילד, אזי סביר להניח כי הסיכויים לקבלת פיצויים יהיו גבוהים מאוד. כשאתם מלווים בעורך הדין המתאים, הוא יוכל לאתר עבורכם את הרופאים שיכתבו את חוות הדעת המקצועיות ביותר.

הסיפור הקליני והתיעוד שלכם יקל מאוד על הבנת המקרה על מנת לבחון באופן מקצועי אם נגרמה לילדכם רשלנות באבחון שגוי של מחלתו.

אם אתם מרגישים כי הטיפול הרפואי בילדכם היה לקוי, או שהאבחון הביא אותו למצב הבריאותי הקשה שהוא מצוי בו ונגרמו לו נזקי גוף – אל תהססו.

שמרו את כל המסמכים שלדעתכם מעידים על כך, נסו לשחזר ולתעד את כל השתלשלות האירועים מול הרופא או הרופאים שטיפלו בילד בעניין בעייתו ופנו בהקדם אל עורך דין רשלנות רפואית המתמחה בסוג כזה של מקרים. כך, יהיה לכם קל הרבה יותר להוכיח כי נגרמה רשלנות באבחון שגוי של מחלתו של ילדכם.

 

עו”ד אודליה סולברג המתמחה בהגשת תביעות רשלנות רפואית, צברה במהלך השנים ניסיון רב וידע מקצועי רב בכל מה שקשור לתביעות רשלנות רפואית באבחון ילדים, לעו”ד סולברג ידע רב בכל הקשור להליכים הרפואיים השונים הנערכים במהלך התפתחות מחלות הילד ולהשלכות השונות שלהם, וכן ניסיון רב בתיעוד המידע הרפואי הנ”ל והפיכתו לתביעה משפטית.

עו”ד סולברג הצליחה להשיג עבור לא מעט הורים פיצוי כספי שיהיה מעין נחמה עבור הסבל והמצוקות שנגרמו להם ולילדם בשל האבחון השגוי של המחלה.

אז גם אם אתם רק חושדים כי הרופא התרשל בעבודתו במהלך התפתחות מחלתו של הילד שלכם אל תחששו, כל שעליכם לעשות הוא להגיע אלינו לייעוץ ראשוני שבו תוכלו לשמוע חוות דעת של מי שבאמת מבין עניין בנושא של רשלנות רפואית.

Gold scales of justice and books on grey background

מחפש זכויות כלכליות לילדך בעל הצרכים המיוחדים ?

להורדת מדריך הזכויות הכלכליות במתנה כל הסודות שלא ידעת

לחץ כאן

 

אם הנושא מעניין אתכם ואתם סבורים שהוא יכול לעזור לחבר שלכם, שתפו אותו !

המידע באתר זה הוא כללי וראשוני בלבד ואינו מיועד בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי וכיוצ”ב ו/או כתחליף ליעוץ משפטי וכיוצ”ב לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם ונכונותם עלולה להשתנות מעת.