ביטוח ותאונות תלמידים

מערכת החינוך הסדירה שכל הילדים החל מגיל הגן וכלה בגיל 18 ובמקרים מסוימים מעבר לכך יהיו מבוטחים בביטוח קבוצתי תלמידים 24 שעות ביממה בכל הקשור לתאונות אם במסגרת בית הספר ואם בפעילות חוץ חינוכית ואף בבית.

ביטוח תלמידים

בקרות מקרה ביטוח מוגשים לחברת הביטוח מסמכים רפואיים המעידים על אחוזי הנכות שגרמה אותה תאונה וכן מסמכים רפואיים לעניין לקויותיו.

חשוב לציין שמקרה ביטוח אינו דורש אם התקיים התנאי לרשלנות או מחדל מצד הגורם שגרם לה על מנת להיות מכוסה

לאחרונה נתקלנו במקרה של תביעות ביטוח תלמידים שהגיע לבית המשפט בו מסופר תלמיד שעבד בנוסף ללימודיו בביה”ס כמלצר בגן אירועים ונהרג כתוצאה מאירוע טראגי במהלך עבודתו כאשר התחשמל וזאת שלא מלאו לו יותר מ 18 שנים.

הוריו של התלמיד פנו מן הסתם לחברת הביטוח כלל שביטחה את תלמידי בית הספר בו למד בביטוח תלמידים וביקשו מהם את סכום הביטוח הקבוע בפוליסה למקרה מוות, כ-130,000 ש”ח.

חברת הביטוח להפתעתם סירבה לשלם את סכום הביטוח. לטענתה של חברת הביטוח בפוליסה של ביטוח תלמידים קיים חריג שקובע באופן נחרץ כי אין כיסוי לתאונת עבודה “שבגינה זכאי התלמיד הנפגע לפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי”.

נכון אמרו ההורים של התלמיד אמנם מדובר בתאונת עבודה. אולם כוונת החריג היא לגבי תלמיד שנשאר בחיים ולא לתלמיד שנפטר ועל כן אנחנו כמוטבים שלו או יורשיו זכאים לפיצוי.

בית המשפט השופט צידד בעמדת ההורים וקבע שהחריג חל על אותם מקרים שהתלמיד נפגע בתאונת עבודה ונשאר בחיים בלבד ועל כן הם זכאים לפיצוי.

על כן ניתן להסיק כי קיימים מקרים בהם חברת הביטוח מנסה להתנער מחבותה כלפי הילד או מי מטעמו.

למידע נוסף מושגים במשפט ורפואה נזקי גוף

טיפים מקצועיים להתנהלות בקרות תאונת תלמידים לילדך : 

1. חשוב לבדוק אם לתאונה של הילד יש עדים ולנסות  להשיג ככל האפשר פרטים מזהים שלהם. 

2 .יש לבקש בהקדם האפשרי מהגננת או ממזכירות בית הספר בו לומד הילד את פוליסת ביטוח התלמידים.

3 . חשוב לצלם ככל שניתן בהקדם את המקום בו קרתה התאונה לילד.

4 . חשוב לתעד ולשמור את כל המסמכים הרפואיים שרלוונטיים לתאונה.

5. חשוב לתעד ולשמור בנוסף את ההוצאות שרלוונטיות לתאונה.

6 .לקבל בהקדם מעורך דין מומחה בתחום ייעוץ 

Hello I Am Someone Who Can Help words written on a nametag sticker or label, which could be worn by a therapist, consultant, doctor, or other expert who can solve your problem

 

מה הבעיה גורמת לך להרגיש ?

 

עו”ד אודליה סולברג המתמחה בהגשת תביעות נגד חברות ביטוח בשל תאונות הקשורות לביטוח תלמידים, צברה במהלך השנים ניסיון רב וידע מקצועי רב בכל מה שקשור לתביעות אלו. .

לעו”ד סולברג ידע רב בכל הקשור להליכים הבירוקרטים מחד ולהליכים המשפטיים מאידך על מנת להתמודד עם טענותיהן של חברות הביטוח.

עו”ד סולברג הצליחה להשיג עבור לא מעט הורים פיצוי כספי שיהיה מעין נחמה עבור הסבל והמצוקות שנגרמו להם ולילדם.

אז גם אם אתם רק חושדים כי חברת הביטוח מנסה להתנער מכם ושלא בצדק , אל תחששו, כל שעליכם לעשות הוא להגיע אלינו לייעוץ ראשוני שבו תוכלו לשמוע חוות דעת של מי שבאמת מבין עניין בנושא ביטוח תלמידים.

Gold scales of justice and folders on grey background

מחפש זכויות כלכליות לילדך בעל הצרכים המיוחדים ?

להורדת מדריך הזכויות הכלכליות במתנה כל הסודות שלא ידעת

לחץ כאן

 

אם הנושא מעניין אתכם ואתם סבורים שהוא יכול לעזור לחבר שלכם, שתפו אותו !

המידע באתר זה הוא כללי וראשוני בלבד ואינו מיועד בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי וכיוצ”ב ו/או כתחליף ליעוץ משפטי וכיוצ”ב לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם ונכונותם עלולה להשתנות מעת.