רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה 

הריונות בסיכון גבוה הם המקרים הנפוצים ביותר שבמהלכם עלולה להתרחש רשלנות רפואית בלידה.

בסיכון גבוה בשל מה נשאלת השאלה ?

קיימים גורמי סיכון שונים, שעלולים לגרום נזקים לעובר כגון:

א. הפלות מוקדמות של האם.
ב. מחלות כרוניות של האם.
ג. ניתוחים קיסריים או לידות מוקדמות בעברה של האם.
ד. ריבוי עוברים במהלך ההיריון הנוכחי.
ה. אי הערכת משקל נכונה של העובר.
ו. סכרת של האם.
ז. אירועים דרמטיים שהתרחשו במהלך הלידה.

רוב הגורמים ניתנים לאבחון כמעט תמיד עוד לפני הלידה, מה שמאפשר לצוות הרפואי להזהיר את האם מראש ולציין בפניה כי ישנה אפשרות ממשית שייגרם נזק לעובר. כך מקיים הצוות את חובת הזהירות כלפי האם ומכסה עצמו בין היתר מהאפשרות שיואשמו במקרה של רשלנות רפואית בהריון או במקרה של רשלנות רפואית בלידה.

למידע נוסף מושגים במשפט ורפואה נזקי גוף

פגיעות הנפוצות ביותר מהן סובלים ילדים שנפגעו כתוצאה ממקרה רשלנות רפואית הן שיתוק מוחין, שיתוק בפלג גוף או גפיים.

מקרים נוספים מהם סובלים ילדים כתוצאה מסוג של רשלנות רפואית הם: אפילפסיה, פיגור שכלי ובעיות מוטוריות-קוגניטיביות רבות אחרות.

טיפים מקצועיים לחשד לרשלנות רפואית בלידה : 

לא אחת, רשלנות רפואית מצד הצוות הרפואי במהלך לידה מתרחשת מאותם גורמים הבאים:

 1. איחור בביצוע ניתוח קיסרי או הימנעות מביצועו
 2. לידה באמצעות מכשירים בצורה לקויה
 3. אי נוכחות של רופא בכיר במהלך הלידה

כאשר מגישים תביעות פיצויים בגין רשלנות רפואית,  על התובע להוכיח קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לבין הרשלנות רפואית שנגרמה לכאורה במהלך הלידה.

קשר סיבתי בין מקרה של רשלנות רפואית לבין פעולות הצוות הרפואי שגרמו לתשניק סב לידתי שמשמעו חוסר באספקת חמצן למוח הילד בעת הלידה וזאת בשל איחור בביצוע או אי ביצוע של ניתוח קיסרי שתוצאתו שיתוק מוחין של הילד יוכח אם התקיימו הפרמטרים הבאים:

קשר סיבתי בין המקרה של רשלנות רפואית לבין פעולות הצוות הרפואי יוכח אם התקיימו הפרמטרים הבאים :

 1. ניטור עוברי פתולוגי.
 2. מדד אפגר היה נמוך סמוך ללידה. מדד זה מסייע לצוות הרפואי להבין את מצב היילוד בדקות הראשונות לחייו בכדי להימנע ממצב של רשלנות בלידה. מדד נמוך יהיה עד אפגר שלוש בדקה הראשונה והחמישית ואפגר נמוך גם בדקה העשירית.
 3. הופעת חמֶצֶת מטבולית קשה – רמת החומציות בדם היילוד נלקחת מהדם הטבורי סמוך ללידה. אם רמת החמצת המטבולית מתחת לשבע, היא נחשבת קשה ומצביעה על חוסר באספקת חמצן לדם.
 4. הופעת מים מקוניאליים – העובר בדרך כלל ייתן הפרשת צואה לראשונה רק לאחר הלידה. לעיתים, העוברים מפרישים צואה עוד כשהם ברחם, מה שמעיד על מצוקה אפשרית של העובר. במקרה כזה, מי השפיר לא יהיו צלולים וייקראו מים מקוניאליים.
 5. לעיתים נאלץ הצוות הרפואי לבצע החייאה ביילוד כדי לאפשר הגברה של אספקת החמצן לדם, הרחבת דרכי הנשימה שלו ואוורור תקין. הצורך בהנשמה או החייאה יכול להצביע על כך שנגרמה רשלנות רפואית הזו.
 6. בדיקה נוירולוגית פתולוגית שנערכה מיד לאחר הלידה.
 7. עיוותים, תנועות לא רצוניות או פרכוסים של היילוד.
 8. פגיעה קשה בתפקוד איברים חיוניים בגוף היילוד (לב, כליות, כבד) מיד לאחר הלידה.
 9. בדיקות הדמיה לאחר הלידה שמצביעות על פגיעה מוחית ביילוד.

 

Advice Concept

איך הבעיה משפיעה עליך ועל המשפחה שלך ?

הגשה של תביעת רשלנות רפואית חייבת להיות מלווה בעו”ד המתמחה בכל ההליכים המשפטיים שיש לבצע במהלך תביעה שכזו, וכן בכל סוגי הבדיקות הרפואיות וההליכים הרפואיים שמתבצעים במהלך הלידה.

עו”ד אודליה סולברג המתמחה בהגשת תביעות רשלנות רפואית בלידה, צברה במהלך השנים ניסיון רב וידע מקצועי רב בכל מה שקשור לתביעות רשלנות רפואית בלידה, לעו”ד סולברג ידע רב בכל הקשור להליכים הרפואיים השונים הנערכים במהלך הלידה ולהשלכות השונות שלהם, וכן ניסיון רב בתיעוד המידע הרפואי הנ”ל והפיכתו לתביעה משפטית.

עו”ד סולברג הצליחה להשיג עבור לא מעט הורים פיצוי כספי שיהיה מעין נחמה עבור הסבל והמצוקות שנגרמו להם לאחר שנולד להם ילד עם פגמים בריאותיים שונים הסובל מכאבים גופניים, בעיות חברתיות, נפשיות ועוד כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה.

אז גם אם אתם רק חושדים כי הרופא התרשל בעבודתו במהלך הלידה שלכם אל תחששו, כל שעליכם לעשות הוא להגיע אלינו לייעוץ ראשוני שבו תוכלו לשמוע חוות דעת של מי שבאמת מבין עניין בנושא של רשלנות רפואית .

Gold scales of justice and books on grey background

מחפש זכויות כלכליות לילדך בעל הצרכים המיוחדים ?

להורדת מדריך הזכויות הכלכליות במתנה כל הסודות שלא ידעת

לחץ כאן

 

אם הנושא מעניין אתכם ואתם סבורים שהוא יכול לעזור לחבר שלכם, שתפו אותו !

המידע באתר זה הוא כללי וראשוני בלבד ואינו מיועד בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי וכיוצ”ב ו/או כתחליף ליעוץ משפטי וכיוצ”ב לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם ונכונותם עלולה להשתנות מעת.