רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון

הריון הוא אמנם תהליך שמתרחש באופן טבעי בגוף האדם אולם יכולות להתרחש בו לא מעט תקלות. בעבר הרחוק כאשר הטכנולוגיה הרפואית  לא הייתה מעורבת בתהליך ההריון, לידה של עוברים עם פגמים או עוברים חולים הייתה גזירה משמיים, אולם  היום בעידן המודרני, הרפואה המודרנית מעורבת בתהליך ההיריון והיא עוקבת אחר תהליך ההיריון במטרה לשמור על תהליך הריון תקין שבסופו ייוולד ילד בריא ללא פגמים שונים.

טיפים מקצועיים לחשד לרשלנות רפואית בהריון : 

נשים שעוברות מעקב הריון סדיר עם כל הבדיקות הנדרשות ויולדות בסופו של דבר ולד עם פגמים או עם בעיות כמו פיגור שכלי או תסמונת דאון, שואלות את עצמן לא פעם האם לא מדובר כאן במקרה של רשלנות רפואית,  שבה הרופא שגה באבחון,שהרי איך זה שהאישה ההרה עברה את כל הבדיקות והאבחונים הנדרשים ובכל זאת אף רופא לא הזהיר אותה שברחם שלה מתפתח עובר פגום.

תביעות רשלנות רפואית בהריון נקראות בעגה המשפטית “תביעות בגין הולדה בעוולה”, מדובר במקרים שבהם יש שגיאות באבחונים ובזיהוי התוצאות של הבדיקות הרבות הנעשות במהלך ההיריון עוד בטרם הלידה, בין אם זה סקירת מערכות מוקמת ובין אם זה בדיקת מי שפיר, כל טעות של הרופא באחת מהבדיקות הללו יכולה להביא בסופו של דבר לכך שהאישה תלד ולד שאינו בריא אלא ולד שיסבול מפגם בריאותי כלשהו , בין אם זה פיגור שכלי ובין אם זה תסמונת דאון.

אישה שילדה ולד עם פגם בריאותי בשל שגיאה של רופא שיכול היה לאבחן כי העובר שעומד להיוולד הוא אכן עובר לא תקין , זכאית יחד עם הילד  להגיש תביעת רשלנות רפואית. כדי שהיא תוכל להגיש תביעת רשלנות רפואית כזו עליה לפנות לעו”ד המתמחה בתביעות רשלנות רפואית שנגרמו בהריון, וכן עליה לצרף חוות דעת של רופא המאשר שאכן ניתן היה לזהות את המומים של הוולד שנולד עם פגמים בגופו עוד במהלך הבדיקות  השונות שנערכו במהלך ההיריון.

למידע נוסף מושגים במשפט ורפואה נזקי גוף

מה הדבר האחד שהכי היית רוצה לקבל ?

הגשה של תביעה לרשלנות רפואית חייבת להיות מלווה בעו”ד המתמחה בכל ההליכים המשפטיים שיש לבצע במהלך תביעה שכזו, וכן בכל סוגי הבדיקות הרפואיות וההליכים הרפואיים שמתבצעים במהלך הריון.

עו”ד אודליה סולברג המתמחה בהגשת תביעות רשלנות רפואית, צברה במהלך השנים ניסיון רב וידע מקצועי רב בכל מה שקשור לתביעות רשלנות רפואית בהריון וכן בלידה, לעו”ד סולברג ידע רב בכל הקשור להליכים הרפואיים השונים הנערכים במהלך ההיריון ולהשלכות השונות שלהם, וכן ניסיון רב בתיעוד המידע הרפואי הנ”ל והפיכתו לתביעה משפטי. , עו”ד סולברג הצליחה להשיג עבור לא מעט הורים פיצוי כספי שיהיה מעין נחמה עבור הסבל והמצוקות שנגרמו להם לאחר שנולד להם ילד עם פגמים בריאותיים שונים הסובל מכאבים גופניים, בעיות חברתיות, נפשיות ועוד.

אז גם אם אתם רק חושדים כי הרופא התרשל בעבודתו במהלך בדיקת ההיריון שלכם אל תחששו, כל שעליכם לעשות הוא להגיע אלינו לייעוץ ראשוני שבו תוכלו לשמוע חוות דעת של מי שבאמת מבין עניין בנושא של רשלנות רפואית.

An old school bronze justice scale with stacks of indian rupee money on one side and a few crumpled notes on the other representing the inequality in the income gap  an isolated white background

מחפש זכויות כלכליות לילדך בעל הצרכים המיוחדים ?

להורדת מדריך הזכויות הכלכליות במתנה כל הסודות שלא ידעת

לחץ כאן

 

אם הנושא מעניין אתכם ואתם סבורים שהוא יכול לעזור לחבר שלכם, שתפו אותו !

המידע באתר זה הוא כללי וראשוני בלבד ואינו מיועד בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי וכיוצ”ב ו/או כתחליף ליעוץ משפטי וכיוצ”ב לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם ונכונותם עלולה להשתנות מעת.