פס”ד – דלקת מוח של ילדה שהפכה לסיעודית

בתיק א 001351/99 מחוזי חיפה התובעת ילדה כבת 3 הגישה תביעה דרך הוריה לפיצוי בגין נזקים שנגרמו לה בגלל רשלנות הנתבעות. התובעת, הסובלת מנכות סיעודית ונוירולוגית קשה, טענה כי הצוות הרפואי שטיפל בה פעל באופן רשלני. מאידך, הנתבעות מייחסות את נזקיה של הילדה התובעת לדלקת רקמת המוח שמהלכה היה טבעי לסוג כזה של דלקות והנזק היוצא דופן שבה לקתה התובעת הינו תוצאה בלתי נמנעת של מחלה זו.

ביהמש דחה את התביעה וקבע כי מעבר לשאלה שהעלתה התובעת מהו המועד הקובע בו הופנתה התובעת עי הרופא שבדק אותה לבית החולים, שאותו בסופו של דבר הצליחו הנתבעים להוכיח לטובתם, עדין לא ניתן היה לטעון כפי שטענה התובעת שאין כלל תיעוד רפואי, שבשל חסרונו –  זו סיבה מספיק טובה בגינה ניתן היה להעביר את נטל השכנוע אל הנתבעים שיוכיחו כי לא התרשלו. 

ביהמש קבע כי המבחן שעל פיו תיבחן השאלה האם בטיפול שנתן הצוות הרפואי הייתה התרשלות הינו מבחן הרופא הסביר וזאת לפי הנסיבות של המקרה הספציפי כמו גם התבססות על מידע רפואי שהיה מעודכן אותה עת ואשר נתמך בספרות מקצועית כמו גם בניסיון קודם, וכל זאת לפי המקובל בעולם הרפואה בזמן שהצוות הרפואי טיפל בילדה , ולא בזמן הגשת התביעה בבחינת חכמה לאחר מעשה.

 

הסיפור מוכר לך ?!

לחץ כאן!