התיישנות תביעות

התיישנות תביעות

טיפים מקצועיים להתמודדות של ההורים עם טענת התיישנות לתביעת ילד שעולה מצד חברות הביטוח

  1. תקופות ההתיישנות נמנות לפי פסיקת ביהמ”ש העליון ממועד קרות מקרה ביטוח ולא מהיום שבו התגבשה נכותו הצמיתה של הילד התובע, ולא מהמועד שבו קבע המומחה הרפואי את נכותו הצמיתה.
  2. החוק קבע בעקרון תקופות המאפשרות תביעת הביטוח לטובת הילד המוגבלות בזמנן הקצר. בביטוחי ילדים ותאונות תלמידים ניתן לתבוע במהלך שלוש שנים מקרות מקרה ביטוח, בביטוח חובה תאונות דרכים ובתביעות נזקים בדרך כלל תקופת ההתיישנות היא שבע שנים מקרות מקרה הביטוח ונספרות כאשר הילד מגיע לגיל 18 שנים. יש ונמצא לפעמים שיש חברות ביטוח המקשות על ספירת תקופת ההתיישנות וטוענות שבשל שזכות התביעה שייכת מראש להורי הילד אזי אין משמעות לגילו של הילד.
  3. כאשר מקרה ביטוח קורה לילד יש צורך שעורך דין מומחה בתביעות ביטוח ותביעות נזיקין יראה וישוחח אתו ועם הוריו ויבדוק מהי תקופת ההתיישנות החלה על המקרה הספציפי שקרה לילד. אסור בשום אופן לסמוך על נציג חברת הביטוח גם אם הוא מנסה בשיחת טלפון להרגיע את ההורים. כל ההבטחות מטעם חברת הביטוח חייבות להיות רשומות בכתב ובאופן ברור וחד משמעי ומצויות אצל ההורים.
  4. הגשת תביעה לסוכן הביטוח או לחברת הביטוח אינה עוצרת את מרוץ תקופת ההתיישנות.

    Directions word on a one way street or road sign to illustrate intructions, leadership, management or guidance through a challenge, project, task or job

  5. מומלץ מאוד שסוכן הביטוח או כל בעל מקצוע אחר שאינו עורך דין  לא ייתנו להורים עצות בנוגע למועדי הגשת התביעה ואיך לנהלה פן שמא יעמדו בהמשך במצב בעייתי כלפיהם.
  6. ההורים חייבים לכתוב לעצמם במקום בולט מהו המועד בה חלה ההתיישנות לתביעת ילדם, שהוא המועד האחרון להגשת תביעה בבית המשפט.
  7. חברות הביטוח חייבות ליידע את ההורים ולהתריע להם בכתב על חוק ההתיישנות. חייבים להיזהר מהודעות מטעם חברת הביטוח שבם כתוב באותיות קטנות תכנים ברוח הדברים ” תביעות תחת חוק התיישנות ” שמשמעותם היא שאיום טענת ההתיישנות מצד חברת הביטוח על התובעים ממשיכה לפעול .
  8. כדי להיות בטוח ולהימנע מטענת התיישנות מומלץ להגיש את תביעה בזמן לביהמ”ש וזאת על מנת לעצור את מרוץ התיישנות. גם אם בסופו של דבר התביעה לא הסתיימה בין כתלי בית המשפט אלא במשא ומתן או בגישור קיימת אפשרות שהתובע יהיה זכאי להחזר אגרה ששולמה.

למידע נוסף מושגים במשפט ורפואה נזקי גוף

ממה אתה לא מרוצה ?

 

Gold scales of justice and books on grey background

מחפש זכויות כלכליות לילדך בעל הצרכים המיוחדים ?

להורדת מדריך הזכויות הכלכליות במתנה כל הסודות שלא ידעת

לחץ כאן

 

אם הנושא מעניין אתכם ואתם סבורים שהוא יכול לעזור לחבר שלכם, שתפו אותו !

המידע באתר זה הוא כללי וראשוני בלבד ואינו מיועד בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי וכיוצ”ב ו/או כתחליף ליעוץ משפטי וכיוצ”ב לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם ונכונותם עלולה להשתנות מעת.