בדיקות וטיפולים רפואיים

בדיקות וטיפולים רפואיים

טיפים מקצועיים להתמודדות והגנה במהלך בדיקות רפואיות וטיפולים של הילד:

 1. מרגע הפגיעה בתאונה או עם פרוץ המחלה של הילד , על ההורים להקפיד להדגיש ולהביא בפני הרופאים המטפלים, בחדר מיון, במחלקות האשפוז, בקופת חולים ובכל המוסדות הרפואיים האחרים, את כל התלונות והמגבלות של הילד כתוצאה מהמקרה. עליהם לוודא כי הרופאים המטפלים עומדים בחובת התיעוד של כל תלונה, אבחנה, טיפול וכיוצא באלה בילד במסמכים רפואיים.

 2. חשוב לדעת כי התיעוד הרפואי של הילד בבית החולים ובקופת חולים עובר לתיק הרפואי שלו שעמו הוא יגיע לביהמ”ש ועליו במידת הצורך המומחה הממונה מטעם בית המשפט יעבור ועל פיו בלבד יבסס את מסקנותיו.
 3. יש לוודא שההורים מקבלים בהקדם האפשרי הסבר טרם קבלת הטיפול , מטרתו, התהליך הכרוך, הסיבוכים אפשריים והסיכונים הכרוכים בו , כן חשוב לדעת את תופעות הלוואי שעלולות להופיע.
 4. אסור להתייחס בזלזול על חתימה על מסמכי הסכמה מדעת לבדיקות והטיפולים. יש להקפיד ולקרוא את כל האותיות הקטנות ולבקש כשצריך הסברים מהמומחים.
 5. יש לבדוק אם כל הבדיקות והטיפולים הרפואיים שהילד צריך לעבור הם אכן חיוניים והכרחיים.
 6. חשוב לזכור כי ההורים זכאים לקבל חוות דעת שנייה טרם ביצוע בדיקה או טיפול חשוב.

  tip jar with bills and coins on white background

 7. ככל שניתן להורים מומלץ לקרוא כל חומר רפואי בר השגה בתחום.
 8. והיה ואם נגרמה רשלנות רפואית לא למהר ולחתום על הסכם הפשרה ללא התייעצות עם עו”ד מומחה בתחום.
 9. הפיצוי במקרה של רשלנות רפואית, בין השאר נקבע לפי מידת נזק שנגרם, מידת כאב וסבל, אבדן סיכויי החלמה, אבדן כושר עבודה, טיפול רפואי עשויה להיות נחוצה בעתיד, רכישת אבזרי עזר וכדומה. כל שקלולים האלה צריכים לבוא בחשבון על ידי אנשי מקצוע בתחום.
 10. יש להתייחס במיוחד לאבחנות האחרונות וכן לתלונות של הילד על מנת לא להחמיץ החמרה נוספת של נזקים נירולוגים ו / או אורתופדים בלתי הפיכים וכן נזקים התפתחותיים.
 11. יש לנסות ולקבל ככל שניתן רשימה של פרמטרים תתי-פרמטרים שבאמצעותם ניתן לקבל אבחנה ברורה ומפורטת של מצב בריאותו של הילד.
 12. חשוב לבדוק אם התרופות או הזריקות ניתנות במינון המתאים תוך שמירה על נהלים וניירות עמדה מקצועיים רפואיים.

למידע נוסף מושגים במשפט ורפואה נזקי גוף

 

איך אני יכולה לעזור לך?

 

Scales justice with coins and dollar sign on white. Judge, law, auction, business concept. 3d Render. Isolated white background.

מחפש זכויות כלכליות לילדך בעל הצרכים המיוחדים ?

להורדת מדריך הזכויות הכלכליות במתנה כל הסודות שלא ידעת

לחץ כאן

 

אם הנושא מעניין אתכם ואתם סבורים שהוא יכול לעזור לחבר שלכם, שתפו אותו !

המידע באתר זה הוא כללי וראשוני בלבד ואינו מיועד בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי וכיוצ”ב ו/או כתחליף ליעוץ משפטי וכיוצ”ב לכל מקרה ונסיבותיו. הדברים נכונים למועד כתיבתם ונכונותם עלולה להשתנות מעת.